برای مراقبت از مو هایتان باید به نکاتی توجه کرد فقط شانه زدن و شستن موها کافی نیست باید اصولی را رعایت کنیم که موی سالم و بدون آسیبی داشته باشیم و ما می توانیم با آشنا شدن محصولات ,  موهایی شاداب و زیبا داشته باشیم و با استفاده از آنها موهای سالم و برتری را برای خود به ارمغان بیاوریم .

اصول مراقبت از مو , موهای سالمی داشته باشیم

افرادی که موهای چرب دارند نباید زیاد موهای خود را بشویند باعث می شود چربی طبیعی موها و چربی کف سر از بین برود باعث ریزش موهایتان می شود . نباید از شامپوهایی که نرم کننده دارند استفاده کنند و نباید به صورت مکرر شامپو کنند فقط باید در هفنه دو بار شامپو کرده و از شامپوهای مخصوص موهای چرب استفاده کنید و بقیه روزهای هفته با آب بشویید.

برای بر طرف شدن خشکی موهای خشک میتوانید از شامپوهای نرم کننده استفاده کنید و از کلیسرین برای نقاط خشکی مو استفاده کرد یا قبل از حمام رفتن از تخم مرغ ، روغن زیتون، روغن درخت چای برای موهای استفاده کرد .

مراقبت از مو
مراقبت از موهای معمولی

برای مراقبت از مو های معمولی و نرمال باید از شامپوهای معمولی استفاده کنند و به صورت دورانی پوست کف سر خود را بشورند زیرا باعث جلوگیری از ریزش موها می شود .  هر روز حمام کنید یا به صورت یک روز در میان استحمام کنید .

موها باید خودشان به صورت طبیعی خشک شوند نباید از وسایلی مانند سشوار و اتو برای خشک کردن موها استفاده کرد چون باعث گرقتن مو خوره می شود و مو آسیب می بیند و باید از شامپو های ویتامینه استفاده کرد . وقتی موهایتان خیس هستند نباید آنها را شانه زد و باید از شانه های دانه درشت برای شانه کردن موها استفاده کرد . موها هر جنسی داشته باشند با تغییر محل زندگی و آب و هوا و تغییرات هورمونی و استرس و استفاده از رنگ ها از حالت معمولی و سالم بودن خود خارج می شوند . باید از شامپوهای تقویتی استفاده کرد که خواص درمانی داشته باشد .

 مراقبت از موهای فر

برای مراقبت از مو های فر استفاده از ابزارهای حرارتی کمتر استفاده کنید . گرما به موهای شما آسیب می رساند آنها را شکننده ، خشک و زبر می کند . اتو کشیدن و سشوار کشیدن مو می تواند جهت رویش طبیعی فرهای شما را بر هم بزند و منجر به پدیدار شدن وز ، خشکی موها و غیر قابل کنترل شدنشان شود . از ابزارهای حرارتی مو کمتر استفاده کنید ، موهای براق و صاف را برای مناسبت های خاص کنار بگذارید و قبل از استفاده از یک ابزار حرارتی ، مو را کاملا آماده کنید. برای جلوگیری از خشکی یا آسیب ، از محصولات محافظ مو استفاده کنید .

مراقبت از مو

مراقبت از موهای رنگ شده

برای مراقبت از مو های رنگ شده , نباید موها را با آب داغ شسته شود چون پوست سر را خشک می کند و عمر رنگ موها را هم کم می کند و باید با آب ولرم موها شسته و از نرم کننده استفاده کرد .  با دمای ممکن آب مو ها آب کشی شود و باعث دوام بیشتر وسالم بودن موها می شود و بهتر است موهای رنگ شده را با شامپوی مخصوص خود بشویید .

نمونه ای دیگر از آسیب مو بعضی اوقات موها در اثر دکلره کردن و رنگ کردن خشک و شکننده میشوند یا بعضی اوقات به خاطر اتو و سشوار زیاد خشک می شوند و در این شرایط برای خوب شدن و سالم شدن موها باید از ماسک مو و نرم کننده و آب رسان استفاده کرد باید توجه کنید از نرم کننده و ماسک مو به همان مقدار که لازم و مفید است استفاده گرد و گرنه استفاده بیش از حد آن ها باعث ریزش مومی شود.

آقایان بیشتر باید از مو مراقبت کنند

از رایج ترین آسیب مو ریزش مو است در آقایان ریزش مو به علت ترشح هورمون تستسترون می باشد و بعضی اوقات اگر به دلیل وراثتی نباشد می توان از سرم و شامپوهای مخصوص برای پیشگیری از ریزش مو استفاده کرد .

مطالب مرتبط :

آرایش مناسب افراد عینکی

نکاتی درباره کرم ضدآفتاب | تاثیر کرم های ضد آفتاب

نکاتی برای داشتن موهای سالم | اصول مراقبت از مو


هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.